Grzybnia Koźlarz pomarańczowożółty
Cena regularna:
28,90 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Wyselekcjonowana grzybnia - Koźlarz pomarańczowożółty ( Leccinum versipelle )
Przez większość zbieraczy potocznie nazywany jest czerwonym łebkiem, lub koźlakiem czerwonym. To szczególnie atrakcyjny grzyb, chętnie zbierany przez grzybiarzy. Jego ceglasto pomarańczowy kapelusz szczególnie przyciąga wzrok, prawie nigdy nie jest robaczywy, a jego twardawa konsystencja ma wielu amatorów wśród smakoszy. Występuje prawie wyłącznie pod brzozami. Większość osób ma posadzone brzozy w swoich ogrodach, więc stosując grzybnię Koźlarza pomarańczowego mamy duże szanse na wyhodowanie tego rewelacyjnego gatunku grzyba.
Porady dotyczące uprawy
Grzybnię Koźlarza pomarańczowożółtego najeży aplikować od połowy marca do końca listopada. W miejscu aplikacji grzybni powinny rosnąć brzozy, korzystnie jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.
Uprawa i pielęgnacja
- Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
- Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
- Miejsce aplikacji starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
- Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
- Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
- W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby. aplikacja grzybni
Owocowanie
W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po dwóch, trzech latach od aplikacji grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-4 lata lub dłużej.
Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.
Opakowanie
Wyselekcjonowana grzybnia biologiczna 10g. Prawdopodobieństwo plonowania 85% - 87%
Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Kliknij na ten link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów po aplikacji grzybni.
Grzybnia Koźlarza pomarańczowożółtego może być stosowana przez wszystkich amatorów grzybów, którzy lubią eksperymentować w swoich ogrodach. Jest to bardzo atrakcyjny gatunek, niekiedy stawiany na równi z najlepszymi borowikami. Jego pomarańczowy, charakterystyczny kapelusz nie pozostawia nikogo obojętnym, szczególnie, że dorodne grzyby mogą osiągać znaczne rozmiary. Zastosujmy grzybnię Koźlarza do uprawy w ogrodzie jeśli na naszej działce rosną brzozy, a piękne grzyby będą cieszyć nasze podniebienie oraz oczy.
Grzybnia grzybów leśnych
Grzyby leśne uprawiane z grzybni na naszych działkach są właściwie identyczne z tymi zbieranymi w lasach. Mają te same właściwości, smak i aromat. Użycie grzybni to tak naprawdę małe wspomaganie natury w miejscach gdzie nie zdążyła się wytworzyć mikoryza, czyli symbioza pomiędzy korzeniami drzew, a grzybami. Specjalna grzybnia daje nam możliwość wyhodowania wielu poszukiwanych gatunków grzybów leśnych, w naszych ogrodach.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Michał Pawszyk
Spodziewałem się zdecydowanie mniejszego wysypu grzybów. Natomiast tutaj wyrosło ich po prostu DUŻO. Kapelusze były dorodne i przede wszystkim zdrowe.
ryszardkolasa51wp.pl@wp.pl
Kupiłem, rosną i fajnie jest.
Kasia
U mnie było sporo prawdziwków i bardzo dużo rydzów, koźlaki tylko kilka, ale może w tym roku będzie więcej.
Jola Kim
W zeszłym roku w moim brzozowym zagajniku pojawiło się bardzo dużo koźlaczków. Jestem bardzo zadowolona.
Katarzyna
Super Koźlaki mi wyrosły w tym roku. Grzybnię dałam w zagajniku brzozowym i w tym roku było kilkanaście ładnych Koźlaków i nawet Kurki się pokazały, też z Waszej grzybni.