Grzybnia Prawdziwka BOROWIK SZLACHETNY

Mycelium opakowanie grzybnia
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.36767
Producent: Mycelium
Kod produktu: 64DD-34616

Opis

Grzybnia prawdziwka biologiczna

Borowik szlachetny prawdziwka

( Boletus edulis )

Borowik szlachetny najczęściej nazywany Prawdziwkiem to niekwestionowany król naszych lasów. Jego walory smakowe i zapachowe nie mają sobie równych. W kuchni wykorzystywany jest na wiele sposobów, może być smażony, duszony oraz marynowany. Ma wyjątkowy, przyjemny grzybowy aromat szczególnie w postaci suszu, dodany do potraw nadaje im charakterystyczny smak i zapach. Spotkać go można w lasach iglastych, liściastych oraz mieszanych, występuje pojedynczo, ale niekiedy także w sporych grupach. Borowik szlachetny występuje najczęściej od czerwca do listopada, w sprzyjających warunkach znajdujemy go nawet w maju czy grudniu. Jest to wspaniałe trofeum dla grzybiarza, średnica dorodnych egzemplarzy dochodzi do 40 cm.

 

Borowik szlachetny – uprawa we własnym ogrodzie.

Oczywiście nic nie zastąpi przyjemnej wycieczki do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dla wielu połączenie spaceru w pięknym otoczeniu przyrody z wypatrywaniem okazów to najprzyjemniejsze spędzanie wolnego czasu. Dla niektórych jest to pasjonujące zajęcie, na które czekają przez długą zimę i wiosnę. Od nie dawna jednak można w amatorski sposób wyhodować grzyby we własnym ogrodzie, należy jednak pamiętać aby do ich uprawy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych.

 

Sam sposób aplikacji grzybni prawdziwka jest bardzo prosty.

Grzybnię prawdziwka Borowika szlachetnego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada, pod drzewami iglastymi lub liściastymi ( najczęściej sosna, świerk, dąb, buk ). Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.

• Wokół drzewa w odległości 0,5 -5,0 m ( około 10 średnic pnia ) należy wykopać trzy otwory średnicy 40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wypełnić do połowy podłożem torfowym oraz rozłożyć grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy dołek, zasypać podłożem torfowym do poziomu gruntu i ubić.

• Miejsca aplikacji obficie podlać, przykryć warstwą mchu, liści, gałązek, igieł itp. z lasu. Dla lepszego rozwoju grzybni można zastosować roztwór cukru ( 10g na 10 l wody ) W czasie długotrwałej suszy zaleca się podlewanie.

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia prawdziwka powinna owocować 3-5 lat.

W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk.

Jest to wysokiej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określa się na 85% - 87 %.

 

Opakowanie - Wyselekcjonowana, sproszkowana grzybnia biologiczna Borowik szlachetny ( Boletus edulis ) 10g.

Termin przydatności - minimum 2 lata od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.

 

Kliknij na ten link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów po aplikacji grzybni.

 grzyby na działce

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

19 października 2016

Witam, Kilka lat temu zakupiłem u was grzybnię borowika. Wysiałem ją na działce przy szpalerze sosen. Przez pewien czas pamiętałem o tym i zaglądałem w te miejsca lecz grzyby się nie pokazywały. W tym roku bardzo miła niespodzianka, pojawiły się pierwsze prawdziwki, dorodne i zdrowe. Mam nadzieję, że teraz w kapciach wychodzić będę po grzybki na sosik. Przesyłam zdjęcie prawdziwka. Pozdrawiam i dziękuję za dobry produkt. Ryszard

7 lutego 2018

Dobra grzybnia, w zeszłym roku zbierałem borowiki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl