Promocje
Grzybnia Trufli czarnej, Trufla czarnozarodnikowa
Grzybnia Trufli czarnej, Trufla czarnozarodnikowa
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych 250ml
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych 250ml
45,90 zł 39,99 zł
szt.
Grzybnia Trufli białej, Trufla piemoncka
Grzybnia Trufli białej, Trufla piemoncka
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Grzybnia Boczniaka Ostrygowatego (kołki 20 szt.)
Grzybnia Boczniaka Ostrygowatego (kołki 20 szt.)
12,90 zł 9,99 zł
szt.
Grzybnia Boczniak ostrygowaty
Grzybnia Boczniak ostrygowaty
17,90 zł 12,50 zł
szt.
Mikoryza Grzyby Drzew Iglastych 500ml
Mikoryza Grzyby Drzew Iglastych 500ml
69,90 zł 59,99 zł
szt.
Mikoryza Grzyby Drzew Liściastych 500ml
Mikoryza Grzyby Drzew Liściastych 500ml
69,90 zł 59,99 zł
szt.
Mikoryza dla Borówek i Wrzosowatych 500ml
Mikoryza dla Borówek i Wrzosowatych 500ml
69,90 zł 59,99 zł
szt.
FAST ROT Grzybnia do rozkładu pni i korzeni 500 ml
FAST ROT Grzybnia do rozkładu pni i korzeni 500 ml
59,90 zł 49,99 zł
szt.
Produkt dnia
Grzybnia Boczniak ostrygowaty
Grzybnia Boczniak ostrygowaty
17,90 zł 12,50 zł
szt.
Mikoryza Borówki i Jagody
Mikoryza Borówki i Jagody
49,00 zł 39,00 zł
szt.
Mikoryza Czereśnie i Wiśnie
Mikoryza Czereśnie i Wiśnie
39,90 zł 29,00 zł
szt.
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych 250ml
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych 250ml
45,90 zł 39,99 zł
szt.

Grzybnia Podgrzybka - Podgrzybek brunatny

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Wyselekcjonowana grzybnia - Podgrzybek brunatny ( Boletus badius ) 


Podgrzybek brunatny należy do najpospolitszych grzybów borowikowatych i jest bardzo ceniony wśród grzybiarzy i amatorów grzybów. W naszych lasach występuje bardzo licznie latem, głównie jednak jesienią, w lasach iglastych i mieszanych, rzadziej w liściastych, przede wszystkim pod świerkami i sosnami. Jego bardzo charakterystyczny ciemny kapelusz, trzon bez siateczki i siniejący miąższ pozwala nam odróżnić Podgrzybka od innych gatunków. Niekiedy ma dość potężny beczułkowaty kształt przypominający dorodnego Borowika szlachetnego i jest to prawdziwe trofeum w naszym koszyku. Gdy stosując grzybnię podgrzybka uda się nam wyhodować te grzyby w naszym ogrodzie, na pewno sprawi nam to wiele satysfakcji i radości.


Porady dotyczące uprawy

Grzybnię Podgrzybka brunatnego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada, pod drzewami iglastymi najlepiej sosną lub świerkiem. Dobrze jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.


Uprawa i pielęgnacja

  • Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
  • Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
  • Miejsce aplikacji starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
  • Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
  • Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
  • W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.

 

jak aplikować grzybnię

 

Owocowanie

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po dwóch latach od aplikacji grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-4 lata.

Wydajność

W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Opakowanie

Wyselekcjonowana grzybnia biologiczna na ziarnie 10g. Prawdopodobieństwo plonowania 85% - 87%


Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.


Grzybnia Podgrzybka brunatnego w naszym przydomowym ogrodzie

Nie każdy o tym wie, ale stosując wyselekcjonowaną grzybnię Podgrzybka możemy w naszych ogrodach, zagajnikach czy szpalerach drzew wyhodować te smaczne i chętnie zbierane grzyby. Wystarczy, że przy naszym domu, na działce rosną drzewa iglaste lub liściaste, najlepiej sosna lub świerk możemy zastosować wtedy grzybnię Podgrzybka i w nie długim czasie cieszyć się z tych smacznych i atrakcyjnych grzybów. Hodowla grzybów leśnych jest możliwa choć do sukcesu potrzeba odpowiedniej aplikacji grzybni, pod konkretne gatunki drzew oraz muszą wystąpić dogodne warunki atmosferyczne.


Jak zakładać hodowlę grzybów leśnych stosując grzybnię Podgrzybka

Na początku wybieramy odpowiednie miejsce do uprawy grzybów, dobrze gdyby warunki były zbliżone do naturalnych. Grzybnia podgrzybka potrzebuje bliskości najlepiej sosny lub świerka bowiem z tymi gatunkami drzew zawiązuje tzw. mikoryzę. Wokół drzewa wykopujemy trzy otwory i w nich umieszczamy grzybnię. Następnie otwory zasypujemy, dość obficie podlewamy i miejsce w którym sadziliśmy grzybnię zabezpieczamy ściółką. Cała resztę pozostawiamy naturze, ponieważ grzybnia musi wejść w reakcję z systemem korzeniowym drzewa. Po zawiązaniu się mikoryzy możemy liczyć, że w niedługim czasie na naszej działce pojawią się pierwsze podgrzybki.


Kliknij na ten link aby zobaczyć grzyby naszych klientów, po aplikacji grzybni.

 

podgrzybki na działce

Zobacz Rozszerzony opis

Grzybnia podgrzybka - przygotuj się na sezon grzybowy

Grzyby są bardzo smaczne i jednocześnie zdrowe. Zawierają dużo żelaza, potasu i fosforu. Dodają potrawom pysznego smaku. Są niezastąpione w kuchni polskiej. Szczególnie cenionym i polecanym gatunkiem jest grzybnia Podgrzybka brunatnego. Podgrzybki mają bardzo intensywny smak i aromat, są doskonałe w formie suszu. Podgrzybek jest też jednym z najbardziej wartościowych grzybów, który ma dodatkowo dużą zawartość witaminy PP. Aplikując grzybnię podgrzybka we własnym ogrodzie wielokrotnie zwiększasz swoje szanse na wyhodowanie tych atrakcyjnych grzybów.

Podgrzybek - wartości odżywcze.

Podgrzybek brunatny jest popularnym, chętnie zbieranym, jadalnym grzybem leśnym. Jest ceniony zarówno za wartości odżywcze, jak i ciekawy i niepowtarzalny smak. Jest to grzyb z rodziny borowikowatych, zawiera wiele witamin i substancji odżywczych, duże ilości witaminy B1, B2, a także C. Podgrzybki są również doskonałym źródłem białka. Występują powszechnie w naszych lasach, ich średnica dochodzi nawet do 20 cm. Zastosowana grzybnia podgrzybka może dać nam wiele radości, a także wspaniałych doznań kulinarnych.

Występowanie Podgrzybka brunatnego

Podgrzybka brunatnego można spotkać w lasach zarówno iglastych, liściastych jak i lasach mieszanych. Podgrzybek najczęściej rośnie jednak pod drzewami iglastymi, często przy samych pniach lub w mchach. Występuje zazwyczaj od maja do listopada. Podgrzybki najczęściej występują pojedynczo bądź też w małych grupach, ale niekiedy rosną też gromadnie. Grzybnia podgrzybka daje nam możliwość pokazania się tych atrakcyjnych grzybów w naszym przydomowym ogrodzie.

Jak wygląda uprawa i pielęgnacja grzybni podgrzybka?

Wyselekcjonowana grzybnia podgrzybka brunatnego może być ciekawą alternatywą dla wypraw do lasu. Jeżeli chcemy decydować się na ich hodowlę, grzybnia podgrzybka potrzebuje aby stworzyć jej warunki konieczne do odpowiedniego rozwoju. Przede wszystkim musimy sadzić grzybnię pod odpowiednie drzewa, dobrze jest gdy będą stosunkowo młode. W wykopane wcześniej otwory wsypujemy podłoże z odkwaszonego torfu lub ziemi z lasu, umieszczamy grzybnię podgrzybka, całość zasypujemy i podlewamy. Całą resztę pozostawiamy naturze, choć miejsce sadzenia w przypadku długotrwałej suszy należy regularnie podlewać. Miejsca aplikacji grzybni podgrzybka trzeba przykryć warstwą liści, igieł, mchu oraz gałązek pochodzących z lasu. Aby wzmocnić grzybnię, warto zastosować roztwór cukru. Robi się go mieszając 10 g cukru na każde 10 litrów wody.

Kiedy owocuje grzybnia podgrzybka?

Owocowanie grzybni podgrzybka zależy w dużej mierze od warunków atmosferycznych oraz odpowiedniej aplikacji. Czym są bardziej sprzyjające, tym większe prawdopodobieństwo, że grzyby pojawią się już w pierwszym bądź też drugim roku po posadzeniu grzybni. Grzybnia podgrzybka najczęściej owocuje przez okres od 3 do 4 lat. Pod każdym drzewem, w ciągu jednego sezonu może my znaleźć od kilku do maksymalnie kilkunastu grzybów. Grzybnia podgrzybka oferowana jest w postaci zaszczepionej grzybni której nośnikiem jest ziarno. Jest to doskonałej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określone jest na 85 - 87%.

Cechy charakterystyczne podgrzybków

Podgrzybek brunatny ma bardzo łagodny smak, przy czym jego zapach jest bardzo intensywny. Kolor kapelusza najczęściej jest brązowy, a także kasztanowo-brązowy, z kolei kolor miąższu jest białawy bądź też delikatnie żółtawy. W przypadku zdecydowanie starszych egzemplarzy robi się on dużo ciemniejszy. Warto również zwrócić uwagę na trzon, a zasadniczo jego kolor, który jest żółto-oliwkowy. Grzybnię podgrzybka aplikuje się w miesiącach od kwietnia do października, a owocowanie najczęściej występuje latem bądź też wczesną jesienią. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

16 kwietnia 2019

Nie spodziewałem się, że efekty będą tak dobre. W ubiegłym sezonie od podgrzybków aż roiło się w moim ogrodzie, a okazy były naprawdę zacne.

19 kwietnia 2019

W ogródku urosły piękne podgrzybki, z ładnymi, zdrowymi i przede wszystkim dużymi kapeluszami. Takie zasianie własnych grzybków to świetna opcja jak w pobliżu nie ma się żadnego urodzajnego lasu, a druga rzecz, to że nie zawsze ma się czas pojechać na grzybki, a tu wystarczy wyjść do ogródka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl