Grzybnia - Koźlarz babka

Koślarz babka
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.72727
Producent: Mycelium
Kod produktu: 1010-246BF

Opis

 

Wyselekcjonowana grzybnia biologiczna

Koźlarz babka

( Leccinum scabrum )

Koźlarz babka to grzyb rosnący w lasach liściastych i mieszanych, a także na słabo zadrzewionych łąkach. Tworzy on mikoryzę z brzozą i pod tymi drzewami należy go poszukiwać. Można na niego trafić zarówno latem, jak i jesienią. Jest to grzyb dość pospolity, stąd duża różnorodność w jego nazewnictwie: kozak, brzozak, babka, koźlarek, kozak babka, kozak/koźlak brzozowy, grzyb koźlarz, koźlarz brzozowy, stojak, kozar. Osiąga on rozmiary do 20 cm średnicy kapelusza, który występuje w odcieniach brązu, jest gładki i półkolisty. Trzon jest zazwyczaj biały pokryty ciemnobrązowymi kosmkami. Koźlarz babka jest atrakcyjnym dodatkiem kuchennym. Bardzo aromatyczny świetnie nadaje się do suszenia i marynowania. Jeśli w naszym ogrodzie rosną drzewa liściaste najlepiej brzoza, możecie pokusić się o uprawę Koźlarza babki, atrakcyjnego i poszukiwanego gatunku.

________________________________________________________________________________________________________________________

W miejscu w którym będziemy aplikowali grzybnię Koźlarza babki powinny rosnąć drzewa liściaste, najlepiej brzoza, bowiem grzybnia koźlarza tworzy mikoryzę właśnie z tym gatunkiem drzewa. Grzybnię można aplikować już od połowy kwietnia, gdy nie będzie zagrożenia, że gleba może przemarzać, później możemy wsadzać ją przez całe lato aż do końca listopada. Korzystnie dla rozwoju grzybni jest gdy drzewa są stosunkowo młode ( 5-10 lat ). Jako podłoże należy wcześniej przygotować dobrą ziemię ogrodniczą zmieszaną z odkwaszonym torfem lub przywieźć ziemię z lasu.

Opakowanie zawiera - Wyselekcjonowana grzybnia Koźlarz babka ( Leccinum scabrum ) 10g. 

 

uprawa grzybów 

uprawa grzybów 

 

Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów po aplikacji grzybni. 

grzyby w ogrodzie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl