Grzybnia MAŚLAK ZWYCZAJNY Suillus luteus

maslak zwyczajny-MYC-9-18-82075-A.jpg
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.4
Producent: Mycelium
Kod produktu: C9F1-98814

Opis

Grzybnia biologiczna

Maślak zwyczajny

( Suillus luteus )

Maślak zwyczajny to dość pospolity grzyb jadalny, przez wielu uważany za jeden z najsmaczniejszych Polskich grzybów. W celach kulinarnych wszechstronnie wykorzystywany, jako aromatyczny dodatek do wielu potraw, świetnie nadaje się do duszenia, smażenia i marynowania. Ceniony za wyjątkowe walory smakowe oraz odżywcze, szczególnie smaczne są młode, jędrne owocniki. Ma łagodny smak i delikatny grzybowy zapach. Rośnie w lasach sosnowych i mieszanych, w młodnikach sosnowych i na polanach porośniętych samosiewem sosny, zwykle na terenach piaszczystych, ale nie ma specjalnych upodobań glebowych. Tworzy mikoryzę z różnymi gatunkami sosen, rośnie pojedynczo lub w dużych grupach. Występuje od maja do listopada. Średnica dochodzi do 20 cm.

 

Maślak zwyczajny – jak uprawiać we własnym ogrodzie.

Jeśli w Waszym ogrodzie rosną drzewa iglaste, najlepiej sosna, świerk lub modrzew możemy zastosować grzybnię Maślaka i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, w stosunkowo niedługim czasie, cieszyć się własnymi grzybami. Wstać rano i w swoim ogródku nazbierać Maślaczków na pyszną jajecznicę, to chyba bardzo kusząca perspektywa. Choć dość pospolity, dla wielu to właśnie Maślak zwyczajny jest najsmaczniejszym grzybem jadalnym.

 

Porady dotyczące hodowli.

Grzybnię Maślaka zwyczajnego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada. W miejscu aplikacji grzybni powinny rosnąć drzewa iglaste ( sosna, świerk, modrzew ), korzystnie jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.

• Wokół drzewa w odległości 0,5 -5,0 m ( około 10 średnic pnia ) należy wykopać trzy otwory średnicy 40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wypełnić do połowy podłożem torfowym oraz rozłożyć grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy dołek, zasypać podłożem torfowym do poziomu gruntu i ubić.

• Miejsca aplikacji obficie podlać, przykryć warstwą mchu, liści, gałązek, igieł itp. z lasu. Dla lepszego rozwoju grzybni można zastosować roztwór cukru ( 10g na 10 l wody ) W czasie długotrwałej suszy zaleca się podlewanie.

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat. W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk.

Jest to wysokiej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określa się na 85% - 87 %.

 

Opakowanie - Wyselekcjonowana, sproszkowana grzybnia biologiczna Maślak zwyczajny ( Suillus luteus ) 10g.

Termin przydatności - minimum 2 lata od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.

 

Kliknij na ten link aby zobaczyć grzyby naszych klientów po aplikacji grzybni.

 

grzyby na działce

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl