Grzybnia BOROWIKA USIATKOWANY Boletus reticulatus

Grzybnia borowika
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Mycelium
Kod produktu: 2F96-400A2

Opis

Grzybnia biologiczna borowika

Borowik usiatkowany

( Boletus reticulatus )

Grzybnia borowik usiatkowany jest jednym z najwcześniej pojawiających się grzybów rurkowych w Polsce, często nazywany borowikiem majowym lub borowikiem dębowym. Jest to usiatkowana odmiana Borowika szlachetnego, która wyróżnia się popękaną często skórką kapelusza oraz ciemniejszym trzonem z wyraźną siatką. Spotkać go można w lasach liściastych i mieszanych, na glebach wapiennych, a także w czystych lasach iglastych, najczęściej jednak pod dębami i bukami. Występuje od maja do października. Tak samo jak Borowik szlachetny bardzo ceniony za wyjątkowo przyjemny grzybowy aromat i smak, który uwydatnia się po ususzeniu owocników. Jego średnica dochodzi do 30 cm.

 

Borowik usiatkowany – uprawa we własnym ogrodzie.

Któż z nas nie chciałby móc pochwalić się przed znajomymi pięknymi prawdziwkami które wyrosły w naszym ogrodzie. Jeśli na waszej działce występują dęby, buki lub graby możecie śmiało zaaplikować grzybnię Borowika usiatkowanego. Jest to odmiana prawdziwka która owocuje jako jedna z pierwszych, więc owocników możemy spodziewać się nawet w maju. Dla prawdziwego grzybiarza wycieczka do lasu to program obowiązkowy, ale grzyby na własnej działce to wspaniały dodatkowy bonus. Dla lepszego rozwoju grzybni należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do tych występujących w naturze oraz zgodnie z instrukcją zaaplikować grzybnię, pod konkretne gatunki drzew.

 

Sposób aplikacji grzybni Borowika jest bardzo łatwy.

Grzybnię Borowika usiatkowanego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada, pod drzewami liściastymi takimi jak dęby czy buki. Dobrze jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.

• Wokół drzewa w odległości 0,5 -5,0 m ( około 10 średnic pnia ) należy wykopać trzy otwory średnicy 40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wypełnić do połowy podłożem torfowym oraz rozłożyć grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy dołek, zasypać podłożem torfowym do poziomu gruntu i ubić.

• Miejsca aplikacji obficie podlać, przykryć warstwą mchu, liści, gałązek, igieł itp. z lasu. Dla lepszego rozwoju grzybni można zastosować roztwór cukru ( 10g na 10 l wody ) W czasie długotrwałej suszy zaleca się podlewanie.

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat.

W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk grzybów.

Jest to wysokiej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określa się na 85% - 87 %.

 

Opakowanie - Wyselekcjonowana, proszkowana grzybnia biologiczna Borowik usiatkowany ( Boletus reticulatus ) 10g.

Termin przydatności - minimum 2 lata od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki. Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów po aplikacji grzybni.

Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów po aplikacji grzybni.

grzyby rosnące na działce

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl