Grzybnia KOŹLARZ CZERWONY Leccinum aurantiacum

kozlarz czerwony-MYC-7-18-82070-A.jpg
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.57143
Producent: Mycelium
Kod produktu: 64D4-335BE

Opis

Grzybnia biologiczna

Koźlarz czerwony

( Leccinum aurantiacum )

Koźlarz czerwony, przez wielu potocznie nazywany "Krawcem" lub "Osiniakiem" to wyśmienity grzyb jadalny. W kuchni wszechstronnie wykorzystywany do wielu potraw, jako aromatyczny dodatek do mięs i przetworów, świetnie nadaje się do duszenia, suszenia i marynowania. Ma łagodny smak i delikatny grzybowy zapach, ceniony za walory smakowe oraz odżywcze, szczególnie smaczne są młode, jędrne owocniki. Rośnie najczęściej przy drzewach liściastych, na obrzeżach, w zaroślach, prawie wyłącznie pod osikami i topolami, tworzy bowiem mikoryzę z tymi gatunkami drzew. Ma intensywnie czerwony kolor kapelusza, trzon białawy i pokryty za młodu białawymi, później czerwieniejącymi łuskami. Podobny do swojego krewniaka Koźlarza pomarańczowożółtego i równie smaczny. Występuje od czerwca do listopada, nawet przy silnych przymrozkach, pojedynczo lub w małych grupach. Średnica dochodzi do 20 cm.

 

Koźlarz czerwony – uprawa we własnym ogrodzie.

Oczywiście nic nie zastąpi przyjemnej wycieczki do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dla wielu połączenie spaceru w pięknym otoczeniu przyrody z wypatrywaniem okazów to najprzyjemniejsze spędzanie wolnego czasu. Dla niektórych jest to pasjonujące zajęcie, na które czekają przez długą zimę i wiosnę. Od nie dawna jednak można w amatorski sposób wyhodować grzyby we własnym ogrodzie, należy jednak pamiętać aby do ich uprawy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych.

 

Sam sposób aplikacji grzybni jest bardzo prosty.

Grzybnię Koźlarza czerwonego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada. W miejscu aplikacji grzybni powinny rosnąć drzewa liściaste najlepiej osika lub topola, korzystnie jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.

• Wokół drzewa w odległości 0,5 -5,0 m ( około 10 średnic pnia ) należy wykopać trzy otwory średnicy 40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wypełnić do połowy podłożem torfowym oraz rozłożyć grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy dołek, zasypać podłożem torfowym do poziomu gruntu i ubić.

• Miejsca aplikacji obficie podlać, przykryć warstwą mchu, liści, gałązek, igieł itp. z lasu. Dla lepszego rozwoju grzybni można zastosować roztwór cukru ( 10g na 10 l wody ) W czasie długotrwałej suszy zaleca się podlewanie.

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat. W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk.

Jest to wysokiej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określa się na 85% - 87 %.

 

Opakowanie - Wyselekcjonowana, sproszkowana grzybnia biologiczna Koźlarz czerwony ( Leccinum aurantiacum ) 10g.

Termin przydatności - minimum 2 lata od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.

 

Kliknij na ten link aby zobaczyć grzyby naszych klientów po zastosowaniu grzybni.

grzyby w ogrodzie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl