Grzybnia - Koźlarz czerwony

Koślarz Mycelium opakowanie produktu
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.15308
Producent: Mycelium
Kod produktu: 64D4-335BE

Opis

 Wyselekcjonowana grzybnia biologiczna

Koźlarz czerwony

( Leccinum aurantiacum )

Koźlarz czerwony to grzyb z lasów liściastych, do znalezienia pod osiką lub topolą, z którymi to drzewami tworzy mikoryzę. Różnie jest nazywany: koźlarz dębowy, pomarańczowy, krawiec. Spotkać go w lesie można od czerwca do listopada nawet przy poważnych przymrozkach. Krawiec rośnie od 3 do 15 cm. Młode osobniki są twarde z kulistym kapeluszem, który w trakcie wzrostu rozchyla się do łukowatego. Kolor kapelusza ciemno pomarańczowy i ciemno lub ceglastoczerwony. Trzon szerszy u podstawy z mnóstwem białych łuseczek jest jednym z wyznaczników, po którym można rozpoznać tego grzyba. Ponadto po przecięciu jego miąższ ciemnieje. Koźlarz czerwony to dobry grzyb do suszenia i duszenia. Idealny do sosów ze względu na swój łagodny smak.

Koźlarz czerwony potocznie nazywany krawcem lub osiniakiem, to wyśmienity grzyb jadalny, wszechstronnie wykorzystywany w celach kulinarnych. Stosowany może być jako aromatyczny dodatek do potraw, ma łagodny smak i delikatny grzybowy zapach. Ma intensywnie czerwony kolor kapelusza, białawy trzon pokryty ciemnymi łuskami. Stosując grzybnię Koźlarza czerwonego mamy możliwość wyhodowania we własnym ogrodzie naprawdę atrakcyjnego gatunku. Wyselekcjonowana grzybnia Koźlarza czerwonego.

_________________________________________________________________________________________________________________________ 

Grzybnię Koźlarza czerwonego można umieszczać w gruncie od połowy kwietnia do końca listopada. W miejscu gdzie będziemy aplikować grzybnię powinny rosnąć drzewa liściaste, w szczególności osika lub topola. Korzystnie jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu. 

Opakowanie zawiera - Wyselekcjonowana, sproszkowana grzybnia Koźlarz czerwony ( Leccinum aurantiacum ) 10g.

 

Koźlarz czerwony uprawa 

Koźlarz czerwony uprawa

 

Kliknij na ten link aby zobaczyć grzyby naszych klientów po zastosowaniu grzybni.

grzyby w ogrodzie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl