Grzybnia Koźlarza czerwonego

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Grzybnia Koźlarza czerwonego stosowana do uprawy grzybów leśnych w ogrodach.

Koźlarz czerwony to dość charakterystyczny grzyb leśny chętnie zbierany przez grzybiarzy ze względu na ładne ubarwienie oraz  to, iż rzadko bywa robaczywy. Często nazywany potocznie Krawcem, występuje właściwie wyłącznie pod osikami i topolami. Jeśli na naszej działce czy w ogrodzie występują właśnie te gatunki drzew, możemy śmiało zastosować grzybnię Koźlarza czerwonego. Uprawa tych grzybów da nam sporo satysfakcji, ale też pozwoli cieszyć się ładnymi i smacznymi grzybami. Hodowlę grzybów zakładamy od połowy kwietnia właściwie, aż do późnej jesieni. W sprzyjających warunkach atmosferycznych, grzybnia koźlaka może zacząć owocować po około dwóch latach po posadzenia.


Hodowla Koźlarza czerwonego

Zaczniemy od wybrania odpowiedniego miejsca na naszej działce, w pobliżu powinny rosnąć osiki lub topole. Po wykopaniu otworów wokół drzewa, umieszczamy grzybnię koźlaka, całość zasypujemy podłożem i podlewamy. Grzyby mogą pojawiać się po około dwóch latach od aplikacji i mogą owocować przez 3 do 5 lat. Uprawa grzybów leśnych nie jest może tak łatwa jak grzybów hodowlanych, ale przy powstaniu korzystnych warunków istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawią się na naszej działce. Piękne koźlarz czerwone wyhodowane z grzybni będą tak samo smaczne jak te zbierane w naszych lasach.


Kiedy i gdzie stosować grzybnię Koźlarza czerwonego

Grzybnię Koźlarza czerwonego można umieszczać w gruncie od połowy kwietnia do końca listopada. W miejscu gdzie będziemy aplikować grzybnię powinny rosnąć drzewa liściaste, w szczególności osika lub topola. Korzystnie jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodniczą zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu. 


Opakowanie zawiera - Wyselekcjonowana, sproszkowana grzybnia Koźlarz czerwony ( Leccinum aurantiacum ) 15g.

 

Koźlarz czerwony uprawa 

Koźlarz czerwony uprawa

 

Kliknij na ten link aby zobaczyć grzyby naszych klientów po zastosowaniu grzybni.

grzyby w ogrodzie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl