Producenci
Promocje
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Liściastych
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Liściastych
49,90 zł 45,90 zł
szt.
Grzybnia - Trufla biała Tuber magnatum
Grzybnia - Trufla biała Tuber magnatum
39,90 zł 29,90 zł
szt.
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych
49,90 zł 45,90 zł
szt.
Grzybnia do rozkładu pni i kompostowania
Grzybnia do rozkładu pni i kompostowania
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Grzybnia TRUFLA CZARNA Tuber melanosporum
Grzybnia TRUFLA CZARNA Tuber melanosporum
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Iglaste + Liściaste
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Iglaste + Liściaste
99,98 zł 89,90 zł
szt.
Jadalne Grzyby Leśne Borowik, Podgrzybek, Maślak
Jadalne Grzyby Leśne Borowik, Podgrzybek, Maślak
49,00 zł 39,90 zł
kg

Grzybnia do rozkładu pni i kompostowania

Grzybnia do rozkładu pni
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29,90 zł 39,00 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.54581
Producent: PG-Poszwald
Kod produktu: 2264-63176

Opis

 

EKOLOGICZNA GRZYBNIA DO ROZKŁADU PNI DRZEW I KOMPOSTOWANIA

 

Środek przeznaczony jest do:

 

- rozkładu pniaków i ich korzeni po ścince drzew,

- kompostowania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych z gospodarstw domowych,

- rozkładu rozdrobnionych gałęzi, słomy, kory, zrębków itp.

- kompostowania odpadów z ogrodów (trawa, chwasty. liście, gałęzie itp. )

 

 

GRZYBNIA PG-POSZWALD Eko to znakomity sposób na usunięcie po ściętym drzewie karpy. Zaleca się stosowanie go w sytuacjach kiedy usunięcie go za pomocą karczowania staje się trudne.

Nasz środek do rozkładu Pni oddziałuje bardzo dobrze na środowisko. Został on w stu procentach wykonany w naturalny sposób. Grzybnia do rozkładu pni dojrzewa tylko i wyłącznie na martwym drewnie. Dzięki temu inne krzaki i drzewa wyrastające w pobliżu zostają nie naruszone. Dzięki Pg-POSZWALD Eko , grzybnia wchłania się w wnętrze drzewa, które po dłuższym okresie rozkłada się. Czas w którym pień ulega rozkładowi zależy od wytrzymałości drewna i warunków atmosferycznych w danej porze roku.  Tylko  pień świerka nie ulega rozkładowi przez P.gigantea. Należy zwracać uwagę aby pień zawsze znajdował się w wilgotnym środowisku , ponieważ grzybnia, jako organizm żywy, potrzebuje jej do życia i rozwoju. Po otwarciu produktu należy zużyć natychmiast a opakowanie powinno znajdować się w chłodnym miejscu do czasu aplikacji.

grzybnia do kompostowania instrukcja

 

Ekologiczna Grzybnia PD Poszwald może również zostać przeznaczona do kompostowania odpadów organicznych z ogrodów oraz gospodarstw domowych. Doskonale sprawdzi się przy kompostowaniu trawy, chwastów czy gałęzi.

 

kompostowanie 

Zobacz Rozszerzony opis

Istota ekologicznego ogrodu

Rozkład materiałów wytworzonych przez człowieka trwa wiele setek lat, dlatego wymyślono recykling. Natura radzi sobie z rozkładem bez większych problemów przy pomocy grzybów. Rozkład korzeni powalonego drzewa, trwa w lesie kilka lat. Usunięcie korzeni metodą mechaniczną nie jest skuteczne, dlatego człowiek posługuje się tym, co daje natura, a więc grzybnią Peniophora gigantea. Dzięki niej możliwe jest również kompostowanie, tak potrzebne do wielu prac w ogrodzie.

Dlaczego grzybnia do rozkładu pni jest bezpieczna?

Grzybnia dzięki pozyskaniu z natury jest skuteczna, a jednocześnie bezpieczna dla wszystkich roślin posadzonych w ogrodzie. Tym samym nie trzeba się martwić, że w jakikolwiek sposób ucierpią. Oczywiście grzybnia do rozkładu pni nie daje natychmiastowych rezultatów. Trzeba na nie poczekać od kilka miesięcy do kilku lat, gdyż proces rozkładu odbywa się stopniowo jednak w 100% skutecznie, jeśli aplikacja została przeprowadzona we właściwy sposób. Można się dzięki temu pozbyć całego systemu korzeniowego z wyciętego drzewa. Jest to przydatne zarówno w przypadku wycinki chorych drzew, jak i wycinki za zgodą wydziału środowiska w danym mieście, w celu przearanżowania ogrodu. Dzięki temu możemy sadzić nowe rośliny w miejscu wyciętych drzew, mając pewność, że cały pień wraz z korzeniami został rozłożony przez grzybnię Peniophora gigantea.  

Jak używać grzybni do rozkładu pni?

Grzybnia do rozkładu pni może być użyta po uprzednim przygotowaniu kawałka pnia, tkwiącego w ziemi razem z systemem korzeniowym. Mianowicie na samym początku trzeba zrobić kilka nacięć, aby móc rozprowadzić równomiernie grzybnię do rozkładu pni. Musi być ona położona na wilgotnym podłożu, gdyż obecność wilgoci aktywizuje jej działanie. Obsypanie pnia warstwą liści bądź ściółki służy dodatkowej ochronie grzybni. Oczywiście ilość grzybni do rozkładu pni zależna jest od wielkości pnia, którego chcemy się pozbyć. Zaaplikowanie zbyt małej ilości przedłuży proces rozkładu.

 

 

rozkład pni preparat do kompostowania 

 

Jak zastosować grzybnię do rozkładu pni Pg-POSZWALD Eko?

"Grzybnie do rozkładu pni powinno się rozdrobnić  w wodzie,  postępując według   instrukcji na opakowaniu. Ponacinane powinno zostać czoło pnia lub poranione siekierą. Następnie nałożyć pięć centymetrów ziemi, ściółki leśnej tylko po to aby ochronić grzybnię przed utratą wilgoci.

Najlepszym sposobem jest ucięcie górnego plastra karpy, ponacinanie jej czoła. Kolejnym krokiem jest przykrycie jej odciętym wcześniej plastrem przybijając gwoździem.  Działania tego nie zaleca się wykonywanie latem oraz zimą, Chyba , że temperatura nie przekroczy powyżej 25 C.  Produkt powinien spokojnie wystarczyć na pięć pni o średnicy około 30 cm.

Grzybnia do rozkładu pni przyspieszy również kompostowanie.

Mając ogród pełen ozdobnych roślin, często używa się kompostu, który wspomaga ich wzrost i rozwój. Również osoby posiadające przydomowy sad nie wyobrażają sobie uprawy bez kompostu. Jego wytworzenie w normalnych warunkach trwa cały sezon, prawie rok. Na zmianę przekłada się wilgotną i suchą trawę, a także gałęzie i inne związki organiczne. Kompost w kompostowniku musi dojrzeć przez pewien czas. Czasem jednak potrzeba kompostu szybciej, np. przed zimą do użyźnienia gleby, która dla określonych gatunków roślin musi mieć odczyn kwaśny. Z pomocą przychodzi grzybnia do rozkładu pni, która dodawana jest do kompostu. W ten sposób następuje szybszy rozkład związków organicznych, a tym samym trawa i gałęzie zaczynają butwieć. Zwłaszcza rozkład gałęzi trwa w normalnych warunkach bardzo długo. Dzięki użyciu grzybni do rozkładu pni można ten proces znacząco przyspieszyć, nawet dwukrotnie. W rezultacie w ciągu ok.6 miesięcy uzyskuje się kompost gotowy do użycia, mimo że znajdowały się w nim trudne do rozłożenia zdrewniałe pędy krzewów i drzew. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które zarówno wczesną wiosną, jak i wczesną jesienią potrzebują dostępu do świeżego kompostu. Dzięki niemu posadzone rośliny mogą szybciej rosnąć, dlatego tak istotny jest  regularny dostęp do świeżego organicznego nawozu. Bez niego uprawa ekologiczna nie miałaby racji bytu. Uzyskiwany nawóz jest przyjazny dla środowiska i niemal darmowy, a cały wysiłek przemiany cząstek organicznych w kompost wykonuje natura.  

Z grzybnią można stworzyć ekologiczny ogród i przerabiać szczątki organiczne w sposób nieinwazyjny dla innych roślin.  Jeśli chce się stworzyć symbiotyczny ogród bądź działkę, warto używać nie tylko grzybni grzybów jadalnych do ochrony roślin i hodowli grzybów, ale także grzybni do rozkładu pni, dzięki której można uprawiać rośliny, które preferują kwaśne środowisko glebowe. Dzięki takiemu wspomaganiu tworzy się uporządkowany i urozmaicony ogród.

Galeria produktu

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl