Grzybnia do rozkładu pni i kompostowania

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Żywa grzybnia do rozkładu pni drzew

Proponowany środek do usuwania pni drzew to świetny sposób, aby szybko i skutecznie pozbyć się zalegających w naszym ogrodzie pni ściętych drzew. Jest to bezpieczny i profesjonalny preparat, z powodzeniem stosowany przez leśników, którzy w ten sposób oczyszczają las i przygotowują miejsca pod nasadzenia nowych drzew. Świetnie sprawdza się na działce i w ogrodzie, gdzie warunki nie pozwalają na mechaniczne wycięcie i pozbycie się karpy po ściętym drzewie.


Preparat do usuwania korzeni wyciętych drzew

Oferowany w naszym sklepie internetowym preparat do usuwania korzeni wyciętych drzew składa się wyłącznie z naturalnych składników. W jego składzie znajduje się żywy organizm Żylica olbrzymia, który powoduje rozkład i kompostowanie pozostałości po ściętym drzewie. Po zaszczepieniu grzybnia wnika w głąb drewna, które z czasem ulega rozłożeniu. Doświadczenia pokazują, iż jedynie pnie świerkowe nie są zbyt chętnie rozkładane przez Peniophora gigantea. Ważne jest, by pień nie był pozbawiony wilgoci, gdyż grzybnia, jako żywy organizm, potrzebuje jej do życia i rozwoju. Czas rozkładu pni i gałęzi wynosi od pół roku do nawet trzech lat i uzależniony jest od warunków pogodowych, wilgotności pnia, twardości drewna, średnicy pnia oraz odpowiedniej aplikacji preparatu.


Jak usunąć ścięty pień drzewa

Stosowanie i aplikacja preparatu:

• grzybnia do rozkładu pni drzew

Czoło pnia ponacinać piłą lub siekierą. Otrzymaną ciecz roboczą rozprowadzić na powierzchni pnia. Zabezpieczyć pień przed utratą wilgotności nakładając 5 centymetrową warstwę ziemi, ściółki leśnej, trocin lub owinąć folią perforowaną.

• grzybnia do kompostowania

Przygotować ciecz roboczą. Układać pryzmę warstwami. Na każdą warstwę dokładnie zwilżoną wodą nanieść część preparatu. Pryzmę przez cały okres fermentacji należy zwilżać wodą przynajmniej raz w tygodniu. Po kilku tygodniach pryzmę przełożyć w celu jej ujednorodnienia. Żywą grzybnię PG Poszwald z powodzeniem można również wykorzystać do kompostowania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych z ogrodów tj. trawa, chwasty, liście, gałęzie, słoma, kora, itp. oraz do kompostowania odpadów z gospodarstw domowych.


Grzybnia do usuwania pni drzew, wystarcza nawet na 5 pniaków o średnicy 30 cm.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl