Grzybnia Pieczarki Białej

Pieczarka20.png
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość kg
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Trymycel
Kod produktu: 1068-6572C

Opis

 

Uwaga !  Grzybnia Pieczarki białej dostępna od 01/03/2019

Grzybnia pieczarki do amatorskiej uprawy.

Pieczarka biała jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej konsumowanych grzybów na świecie, na co dzień zastępuje nam smak szlachetnych grzybów leśnych.


Hodowla pieczarki białej w warunkach domowych.

Własna hodowla jest doskonałym sposobem do pozyskania tego smacznego i zdrowego grzyba w warunkach domowych, możemy cieszyć się jego smakiem na co dzień i mieć go zawsze pod ręką. Hodowlę pieczarki możemy założyć w pomieszczeniu lub na terenie otwartym. Do uprawy tego smacznego grzyba potrzebne nam będzie podłoże z obornika końskiego lub podłoże zastępcze ze słomy i obornika kurzęcego. W pomieszczeniach ogrzewanych hodowlę możemy prowadzić w ciągu całego roku, natomiast w pomieszczeniach nieogrzewanych oraz na terenie otwartym, działkach lub przydomowych ogrodach nasza uprawa będzie uzależniona od odpowiedniej temperatury. Zbyt niska temperatura może negatywnie wpływać na plonowanie oraz hamować rozwój grzybni.


Uprawa pieczarki w pomieszczeniach zamkniętych.

Samodzielna uprawa pieczarek w domu możliwa jest przez cały rok. Oprócz tego, że przyniesie nam ona wiele radości, będziemy mieć pewność, że nie wzrastała ona na sztucznych nawozach i że mamy zdrowe, smaczne i ekologiczne grzyby. Do uprawy pieczarki białej w pomieszczeniach, czyli w domowym zaciszu bądź też w piwnicy będzie nam potrzebne podłoże, czyli obornik po fermentacji. Obornik mieszamy z grzybnią i umieszczamy w skrzynkach wyściełanych folią. Powierzchnię przygotowanej mieszanki lekko ubijamy i przykrywamy foliowym workiem. Pierwszymi plonami możemy cieszyć się już po ok. 3-4 tygodniach, plonowanie grzybów trwa zazwyczaj od 2 do 3 miesięcy.


Grzybnia pieczarki - uprawa na otwartej przestrzeni.

Na otwartej przestrzeni uprawę możemy zakładać od połowy kwietnia do końca lipca. Najlepsze miejsca pod uprawę pieczarki to miejsca zacienione, wzdłuż muru, pod krzewami i drzewami, najlepiej jak grzybnię będziemy aplikować od strony północnej. Do uprawy potrzebne będzie podłoże po fermentacji, które szczepi się grzybnią na ziarnie.


Podłoże do uprawy pieczarki

Najlepszym podłożem do uprawy pieczarki będzie przefermentowany koński obornik, możemy również użyć obornika kurzęcego z dodatkiem słomy.


Opakowanie - 0,5 litra, (ok. 0,5 kg.) grzybni Pieczarki białej. Wystarcza do zaszczepienia ok. 100 kg podłoża po fermentacji.

Do każdego opakowania dołączona jest instrukcja uprawy oraz porady dotyczące hodowli Pieczarki.

Galeria produktu

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl