Producenci
Promocje
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Liściastych
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Liściastych
49,90 zł 45,90 zł
szt.
Grzybnia - Trufla biała Tuber magnatum
Grzybnia - Trufla biała Tuber magnatum
39,90 zł 29,90 zł
szt.
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych
49,90 zł 45,90 zł
szt.
Grzybnia do rozkładu pni i kompostowania
Grzybnia do rozkładu pni i kompostowania
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Grzybnia TRUFLA CZARNA Tuber melanosporum
Grzybnia TRUFLA CZARNA Tuber melanosporum
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Iglaste + Liściaste
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Iglaste + Liściaste
99,98 zł 89,90 zł
szt.
Jadalne Grzyby Leśne Borowik, Podgrzybek, Maślak
Jadalne Grzyby Leśne Borowik, Podgrzybek, Maślak
49,00 zł 39,90 zł
kg

Szczepionka Mikoryzowa grzybnia Grzyby Leśne

Szczepionka mikoryzowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,90 zł 35.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.56857
Producent: Zielony Dom
Kod produktu: 6E17-81813_20151209213245

Opis

 

MIKORYZA VAXI-ROOT

JADALNE GRZYBY LEŚNE

 

SKŁAD SZCZEPIONKI:

 

- Borowik szlachetny

- Maślak zwyczajny

- Podgrzybek brunatny

Grzyby leśne szczepionka

 

Szczepionka mikoryzowa zawierająca grzybnię najbardziej popularnych grzybów leśnych. Borowik szlachetny, Maślak zwyczajny, Podgrzybek brunatny. Połączenie w szczepionce akurat tych trzech gatunków znacznie zwiększa szansę na wyhodowanie grzybów leśnych we własnym ogrodzie.

Mikoryza VAXI-ROOT Jadalne Grzyby Leśne. Preparat jest żywą grzybnią mikoryzową zawierającą żywe strzępki grzybni trzech rodzajów jadalnych grzybów leśnych: Borowik szlachetny, Maślak zwyczajny oraz Podgrzybek brunatny. Umieszczenie w szczepionce akurat tych konkretnych gatunków, znacznie zwiększa szanse na wyhodowanie swoich grzybów. Szczepionka, zawiera kuleczki z kiełkującymi zarodnikami jadalnych grzybów leśnych w których dodatkowo zawarta jest odpowiednia pożywka i bakterie wspomagające Fytohelp. Producent deklaruje, że przy sprzyjających warunkach, efekt w postaci własnych grzybów powinien pojawić się po 2-3 latach od zastosowania szczepionki.

Szczepionka mikoryzowa, co to jest?

Mikoryza, w dużym skrócie jest to najpowszechniej w świecie występujące zjawisko w którym grzyby współżyją z korzeniami roślin. Symbioza ta daje korzyści zarówno grzybom jak i roślinom, które są lepiej zaopatrzone w potrzebne składniki mineralne, są bardziej odporne na choroby czyli po prostu są zdrowsze.

 

mikoryza

 

Doskonały przykład współżycia z roślinami możemy zaobserwować na podstawie jadalnych grzybów leśnych. Nawet mniej doświadczeni grzybiarze wiedzą w jakim środowisku szukać konkretnych gatunków grzybów. Np. najchętniej poszukiwane Borowiki (Prawdziwki) najczęściej występują pod sosnami, dębami czy bukami, Maślaki często znajdziemy pod świerkiem, sosną czy modrzewiem, Podgrzybki natomiast występują w pobliżu sosen czy świerków. Jest to właśnie doskonały przykład symbiozy pomiędzy grzybami a roślinami, czyli mikoryza.

 

zbierają grzyby

 

Opakowanie MIKORYZA JADALNE GRZYBY LEŚNE wystarcza na powierzchnię od 500 do 1000 m2.

Przed użyciem szczepionki mikoryzowanej należy dokładnie wybrać miejsce aplikacji. Najlepiej gdy będzie to przestrzeń pomiędzy rosnącymi drzewami iglastymi i liściastymi lub ich najbliższe sąsiedztwo. Dobrze jest gdy warunki są zbliżone do naturalnych.

Miejsce w którym będziemy stosować szczepionkę należy obficie podlać, lub stosować po deszczu. Dołączonym do opakowania drewnianym kołkiem należy zrobić otwory w ziemi, następnie do każdego otworu wlać ok. 20 ml płynu zawierającego kuleczki z zarodnikami grzybów. W każdy otwór wlać ok. 0,5 l wody, następnie zasypać otwory. Całą resztę należy pozostawić naturze, ale w okresach długotrwałej suszy dobrze jest podlewać miejsca w którym aplikowaliśmy grzybnię.

 

mikoryza

 

TAK WYGLĄDA ZJAWISKO MIKORYZY. ZDROWA, ROZROŚNIĘTA BRYŁA KORZENIOWA.

 

Uwaga !!!

Obok występowania jadalnych grzybów leśnych, mogą również występować grzyby niejadalne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas ich zbierania.

 

GRZYBY JADALNE I TRUJĄCE

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.

 

Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów

 

grzyby na działce

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl