Grzybnia do usuwania pni drzew
Cena regularna:
37,90 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Naturalny preparat stosowany do usuwania pni i korzeni ściętych drzew.
Grzybnia do rozkładu pni w swoim składzie zawiera żywy organizm, grzyb Żylica olbrzymia który w naturze rozkłada wyłącznie martwą tkankę, dlatego preparat można bezpiecznie stosować nie zagrażając innym żywym roślinom rosnącym w pobliżu. Po całkowitym usunięciu pnia i korzeni drzewa w miejscach tych możemy bezpiecznie sadzić nowe rośliny. Preparat do usuwania pni należy stosować wszędzie tam gdzie nie ma możliwości w mechaniczny sposób pozbyć się pnia drzewa wraz z korzeniami.
Jak usunąć pnie i korzenie ściętych drzew
Jest to w 100% naturalny i ekologiczny preparat który z dużą skutecznością pozwoli pozbyć się pnia i korzeni drzew. Od dziesięcioleci stosowany jest w branży leśnej, w miejscach gdzie nie jest możliwe mechaniczne usunięcie karp po ściętych drzewach, stosuje się preparaty które w naturalny sposób przyśpieszają rozkład pni drzew. Zawarta w preparacie grzybnia Piniophora gigantea stopniowo rozkłada pień drzewa, nie tylko widoczną część, ale także system korzeniowy. Dla lepszej skuteczności pień drzewa należy ponacinać piłą lub siekierą, aby preparat, także od środka mógł rozpocząć proces rozkładu pnia. Całkowite usunięcie pnia drzewa uzależnione jest od kilku czynników, im większa średnica pnia i twardsze drewno proces może trwać od sześciu miesięcy do trzech lat.
Jak stosować preparat do usuwania pni drzew
Preparat Mycelium stosujemy w formie roztworu który przygotowujemy mieszając środek w 5 litrach czystej wody. Następnie pień drzewa, który chcemy usunąć, nacinamy w kilku miejscach piłą lub siekierą, można również nawiercić otwory. Za pomocą pędzla nanosimy preparat na pniak którego chcemy się pozbyć. Następnie pień musimy zabezpieczyć przed utratą wilgoci nakładając kilkucentymetrową warstwę ziemi, ściółki leśnej, liści, itp. lub zabezpieczamy folią perforowaną. Całą resztę pozostawiamy naturze, czekając na efekty procesu rozkładu drewna.
Preparat do kompostowania odpadów
Grzybnię Mycelium można również z powodzeniem stosować do kompostowania różnego rodzaju odpadów z naszych ogrodów. Ścięta trawa, chwasty, opadające liście, gałęzie, kora, trociny po ściętych drzewach to wszystko możemy zamienić w drogocenny kompost który z pewnością przyda się w naszych ogródkach. Odpady należy układać warstwami w pryzmę, każdą warstwę należy przelać preparatem. Podczas procesu kompostowania pryzmę należy polewać wodą przynajmniej raz w tygodniu i przełożyć ją co jakiś czas. W ten sam sposób, dzięki grzybni do kompostowania możemy również rozkładać wszelkie odpady z gospodarstwa domowego, zamieniając je w żyzną próchniczą ziemię.
Jedno opakowanie preparatu wystarcza do rozkładu 5 pni o średnicy 30 centymetrów.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Bartosz Z.
Grzyby szybko rozłożyły pień drzewa. Są łatwe do rozłożenia, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, co trwa tylko kilka minut, a grzyby zaczną same działać po czasie.
Barbara
Po moich pniakach już prawie nie ma śladu. Bardzo dobry produkt, dobra grzybnia, dość szybko rozkłada pnie. Jeden gruby świerk się jeszcze trochę trzyma, ale te mniejsze pniaki całe popróchniały.
Zenek
Próbowałem różnych sposobów na pozbycie się ściętych pniaków i muszę powiedzieć, że ta grzybnia działa najlepiej. Polecam.
Roman K.
Nie jest to najszybszy sposób na pozbycie się pnia, ale za to ekologiczny i przede wszystkim skuteczny. Dałem grzybnie, przysypałem i zapomniałem. Teraz można pniaczki z łatwością rozwalić, drewno jest spróchniałe. Nie zależało mi na czasie tylko na ekologii. Polecam tym którym się nie śpieszy.
Stanisław
Moje pieńki ładnie popróchniały, można je już teraz z łatwością rozwalić, ale poczekam jeszcze niech zgniją korzenie.
Bartosz Z.
Zastosowałem tą grzybnię. Co prawda miałem nie za duże pieńki, ale prawie nie ma już po nich śladu, tylko spróchniałe drewno. Warto dobrze ponawiercać pieniek i dać trochę więcej tej grzybni. Ja upychałem w wywiercone otwory, nie rozrabiając w wodzie.