Grzybnia BOROWIK SOSNOWY Boletus pinophilus

borowik sosnowy-MYC-2-18-82066-A.jpg
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.04318
Producent: Mycelium
Kod produktu: 2AFF-976AD

Opis

Grzybnia biologiczna

Borowik sosnowy

( Boletus pinophilus )

Borowik sosnowy to jeden z najbardziej cenionych grzybów leśnych. W Polsce traktowany jako odmiana Borowika szlachetnego, wyróżnia się jednak ciemniejszym kapeluszem i trzonem oraz wcześniejszym owocowaniem. Przy dużym szczęściu pierwsze grzyby można znaleźć już w maju i czerwcu. Spotkać go można w lasach iglastych niekiedy także w lasach liściastych i mieszanych, najczęściej jednak pod sosnami. Występuje od czerwca do września, często gromadnie. Grzyb bardzo smaczny, tak samo jak Borowik szlachetny bardzo ceniony za wyjątkowo przyjemny grzybowy aromat i smak, wszechstronnie wykorzystywany w stanie świeżym, jego wyjątkowy aromat uwydatnia się zwłaszcza w postaci suszu. Uważany za jeden z najbardziej wartościowych grzybów jadalnych. Jego średnica dochodzi do 30 cm.

 

Borowik sosnowy – uprawa we własnym ogrodzie.

Oczywiście nic nie zastąpi przyjemnej wycieczki do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dla wielu połączenie spaceru w pięknym otoczeniu przyrody z wypatrywaniem okazów to najprzyjemniejsze spędzanie wolnego czasu. Dla niektórych jest to pasjonujące zajęcie, na które czekają przez długą zimę i wiosnę. Od nie dawna jednak można w amatorski sposób wyhodować grzyby we własnym ogrodzie, należy jednak pamiętać aby do ich uprawy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych.

 

Sam sposób aplikacji grzybni jest bardzo prosty.

Grzybnię Borowika sosnowego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada, pod drzewami iglastymi, najlepiej sosną. Dobrze jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.

• Wokół drzewa w odległości 0,5 -5,0 m ( około 10 średnic pnia ) należy wykopać trzy otwory średnicy 40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wypełnić do połowy podłożem torfowym oraz rozłożyć grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy dołek, zasypać podłożem torfowym do poziomu gruntu i ubić.

• Miejsca aplikacji obficie podlać, przykryć warstwą mchu, liści, gałązek, igieł itp. z lasu. Dla lepszego rozwoju grzybni można zastosować roztwór cukru ( 10g na 10 l wody ) W czasie długotrwałej suszy zaleca się podlewanie.

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat.

W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk grzybów.

Jest to wysokiej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określa się na 85% - 87 %.

 

Opakowanie - Wyselekcjonowana, proszkowana grzybnia biologiczna Borowik sosnowy ( Boletus pinophilus ) 10g.

Termin przydatności - minimum 2 lata od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki. Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów po aplikacji grzybni.

Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów i ich grzybów po aplikacji grzybni.

GRZYBY NA DZIAŁCE

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl