Grzybnia BOROWIK BRZOZOWY Boletus betulicola

borowik brzozowy-MYC-1-18-82067-A.jpg
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,90 zł 25.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.18
Producent: Mycelium
Kod produktu: 2F96-400A2_20170204103434

Opis

Grzybnia biologiczna

Borowik brzozowy

( Boletus betulicola )

Borowik brzozowy traktowany jest jako odmiana Borowika szlachetnego najczęściej występująca w pobliżu brzóz, tworzy bowiem mikoryzę z tym gatunkiem drzew. Wyśmienity grzyb jadalny, do dowolnego opracowania kulinarnego, ma wyjątkowo przyjemny grzybowy aromat szczególnie w postaci suszu. Dodany do potraw nadaje im charakterystyczny smak i zapach. Spotkać go można w lasach liściastych lub mieszanych, najczęściej jednak pod brzozami, występuje pojedynczo, ale niekiedy także w sporych grupach. Borowik brzozowego spotkać można od czerwca do listopada. Średnica dorodnych egzemplarzy dochodzi do 30 cm.

 

Borowik brzozowy – uprawa we własnym ogrodzie.

Oczywiście nic nie zastąpi przyjemnej wycieczki do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dla wielu połączenie spaceru w pięknym otoczeniu przyrody z wypatrywaniem okazów to najprzyjemniejsze spędzanie wolnego czasu. Dla niektórych jest to pasjonujące zajęcie, na które czekają przez długą zimę i wiosnę. Od nie dawna jednak można w amatorski sposób wyhodować grzyby we własnym ogrodzie, należy jednak pamiętać aby do ich uprawy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych.

 

Sam sposób aplikacji grzybni jest bardzo prosty.

Grzybnię Borowika brzozowego najeży aplikować od połowy kwietnia do końca listopada, pod drzewami liściastymi, najlepiej pod brzozą. Jako podłoże należy zastosować gotową ziemię ogrodnicza zmieszaną z odkwaszonym torfem, lub ziemię z lasu.

• Wokół drzewa w odległości 0,5 -5,0 m ( około 10 średnic pnia ) należy wykopać trzy otwory średnicy 40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wypełnić do połowy podłożem torfowym oraz rozłożyć grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy dołek, zasypać podłożem torfowym do poziomu gruntu i ubić.

• Miejsca aplikacji obficie podlać, przykryć warstwą mchu, liści, gałązek, igieł itp. z lasu. Dla lepszego rozwoju grzybni można zastosować roztwór cukru ( 10g na 10 l wody ) W czasie długotrwałej suszy zaleca się podlewanie.

W sprzyjających warunkach pierwsze grzyby mogą pojawiać się po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat.

W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk.

Jest to wysokiej jakości grzybnia której prawdopodobieństwo plonowania określa się na 85% - 87 %.

 

Opakowanie - Wyselekcjonowana, proszkowana grzybnia biologiczna Borowik brzozowy ( Boletus betulicola ) 10g.

Termin przydatności - minimum 2 lata od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.

Kliknij na link aby zobaczyć zdjęcia naszych klientów i ich grzybów po aplikacji grzybni

grzyby w ogrodzie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl