Producenci
Promocje
Grzybnia do usuwania pni drzew
Grzybnia do usuwania pni drzew
39,00 zł 29,50 zł
kg
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych
Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych
49,90 zł 45,90 zł
szt.
Grzybnia TRUFLA CZARNA Tuber melanosporum
Grzybnia TRUFLA CZARNA Tuber melanosporum
39,00 zł 29,90 zł
szt.
Grzybnia Trufli białej, Trufla piemoncka
Grzybnia Trufli białej, Trufla piemoncka
39,00 zł 29,90 zł
kg

Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych

Żywa Grzybnia Mikoryzowa
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 45,90 zł 49,90 zł 45.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.01618
Producent: Mykoflor
Kod produktu: 6E17-81813_20151209184132

Opis

 

Żywa Grzybnia Mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych

Szczepionka mikoryzowa Grzyby Drzew Iglastych została stworzona w Labolatorium Grzybów Mikoryzowych MYKOFLOR. To firma z ogromnym doświadczeniem w produkcji preparatów mikoryzowych. Ich szczepionki mikoryzowe określane są mianem "Żywej Grzybni" ponieważ zawarte w preparacie strzępki grzybni, właściwie natychmiast wchodzą w reakcję z bryłą korzeniową drzewa zawiązują tak zwaną mikoryzę. W rezultacie w bardzo krótkim czasie, działanie preparatu wielokrotnie zwiększa bryłę korzeniową rośliny, dzięki temu roślina pobiera zdecydowanie więcej substancji odżywczych. Szczepionka mikoryzowa polecana jest przez Polskie Towarzystwo Mikoryzowe.


Jakie korzyści po zastosowaniu szczepionki mikoryzowej

Mikoryza to istniejąca od zawsze w przyrodzie symbioza pomiędzy roślinami i grzybami. Korzyści dla roślin są wręcz nieocenione. Zastosowanie szczepionki mikoryzowej powoduje że mocniejszy i gęstszy staje się system korzeniowy, dużo lepsze jest zaopatrzenie rośliny w składniki mineralne i wodę, rośliny są odporniejsze na susze oraz wszelkiego rodzaju choroby. Zwiększa się odporność na stresy środowiskowe związane np przykład z przesadzaniem rośliny, rośliny lepiej kwitną i owocują.


Grzyby leśne w szczepionce Żywa Grzybnia Mikoryzowa

Skład szczepionki stanowią grzyby ektomikoryzowe które izolowane są z korzeni drzew iglastych. Użyte w szczepionce strzępki grzybni przede wszystkim mają dawać roślinie możliwość lepszego rozwoju i wzrostu, ale w sprzyjających warunkach prawdopodobne jest także pojawienie się grzybów leśnych. Choć owocowanie grzybów leśnych to nie jest główny cel szczepionki mikoryzowej, to doświadczenia pokazują, że bardzo często zastosowanej szczepionce mikoryzowej towarzyszą grzyby leśne.


Kiedy stosować grzybnie mikoryzowe

Preparat Żywa Grzybnia Mikoryzowa do drzew iglastych zaleca się stosować właściwie zawsze przy młodych nasadzeniach, aby dać młodej roślinie silny bodziec do wzrostu. Zaleca się stosować również na już rosnące drzewa, szczególnie te chore, o słabym wzroście, a także takie które rosną w gorszym podłożu. Należy pamiętać, że Żywą Grzybnie Mikoryzową stosuje się tylko jeden raz na całe życie rośliny. Nie ma możliwości przedawkowania preparatu, a korzyści z jego zastosowania są bezsporne.


Grzybnia w płynie, grzybnia w żelu czy sucha grzybnia.

Żelowa forma szczepionki mikoryzowej daje przewagę nad grzybnia suchą, ponieważ jest natychmiast gotowa do reakcji z rośliną, a postać żelu dodatkowo pomaga pozostać na korzeniach rośliny. Opakowanie preparatu mikoryzowego wystarcza do zaszczepienia 15 młodych drzewek. Im starsze drzewo, tym więcej preparatu trzeba użyć. Mikoryza Mykoflor w postaci zawiesiny żelowej o pojemności 250ml.


 

 

Grzyby w doniczkach po zastosowaniu preparatu Żywa Grzybnia Mikoryzowa

grzyby w doniczkach

Galeria produktu

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl